15 Şubat 2013 Cuma


Beni Affet 311.Bölüm ve 315.Bölüm Tüyoları

Tunç’u hep iyi bildik aslında, Feride’ye yardım etti, onu kurtardı, Eylül’le iş birliği yapıp Cüneyt’ten Feride’yi ayırdığını unuttuk. Aslında “kötünün” bu hikayede “kim” olduğunu unuttuk. Şimdi hatırlama zamanı, Tunç’un “hain” hamilelik planın arkasından “gelen” evlilik teklifi bütün her şeyi allak bullak edecek güçtedir. Çünkü “Tunç” Feride’ye açılmıştır ve Evlenmek istemektedir.

Feride “bu” teklif karşısında afallar, bunu beklememktedir ama öte yandan da Cüneyt Eylül’ü hamile bırakmış, hayatına bakmaktadır. Tunç bütün bunların hepsini sıralar “ve” evlilik teklifi eder. Dizlerinin üzerindeki Tunç’a Feride’nin bakışı yıkıcıdır ve yanıtı da..

“Hayır… “

Tunç’un “teklifine” hayır diyecek Feride arkadaşlar. Bütün bunların ortasında Cüneyt’in tavrı da allak bullak olacaktır. Bir iki gün Feride’nin “ne” yanıt verdiğini öğrenemeyecektir. Cüneyt’in kalbini sıkıştıran şey, Feride’nin elinden kayıp gitmesidir ama dört bir yanı ağlarla çevrilmiştir.

Öte yandan “bu” hezimetin sonunda Edibe’de harekete geçer, Edibe’nin olaya müdehale etmesi. Zühre’den yardım istemesi. Feride’le karşı karşıya gelen Zühre ve Cüneyt!

Her şeyin ortasında “annesinin” Feride’yi Tunç’a yapmaya çalışması. Feride’nin kararlı tavrının bozulmasından korkan Cüneyt. Tunç’un yeni planları..

Ve Son Olarak.. Kadir’in yeniden sahne alması ve her şeyi sonsuza kadar değiştirecek adımı atması. Artık Tunç’un yeni bir düşmanı vardır.. Kadir.. Çünkü kadir parasının gitmesinden dolayı Tunç’u suçlayıp, ondan intikam almak için harekete geçecektir. İşler giderek karışacak ve haftanın son günü, 315. Bölümde “her şeyi” darma dağın edecektir..

Bahar ve Kemal cephesinde her şey “iyi” gitmeye başlamıştır. Berat’ın “Kemal’le” Bahar’ı mahalleden uzaklaştırmak istemesi. Onun için mahalleyi ayaklandırması “boşa” sonuçlanacaktır. Kemal ve Bahar oradadırlar. Mutludur ama onların mutluluklarına gös diken birileri daha vardır o da Şahin..

Şahin “o” dükkanın Kemal tarafından alındığını öğrendiğinde işin de rengi değişmeye başlamıştır. Eline “taşı” alıp o dükkanın karşısına dikilen Umut’un “bu” fikirden ne vazgeçirecektir?

Öte yandan, Kemal’le Bahar “mutlu” mesut yaşarken Şahin’in öteki planı da vardır. O da eve sızmak. Fakan “kimsenin” bunu dile getirmediği bir yerde, Şahin’in “yine” bir planı sayesinde, herkes “bu” durumu konuşmaya başlar.

Şahin “Benimle” evlenir misin Sevgi dediği yerde, karşısında dikilen Bahar olacaktır. Kendi “mutluluğunu” umursamayan, kendisini affetmeyen annesi “Şahin’in” evlilik teklifini kabul mu edecektir? Bahar, bu maceraya dahil olurken, Sevgi’nin karşısına dikilip “kendi” durumun altını çizecektir hep.

Sonunda “isteme” gününde Bahar artık “daha fazla dayanamaz” ve evi basar. Herlesin ortasına gelir “oturan” Bahar, annesinin “özür” dilemesini beklemektedir. Tüm ailenin ondan özür dilemesini.

Bu hafta özellikle Cüneyt ve Feride cephesi çok hareketli geçecek arkadaşlar. Özellikle evlilik teklifi ve Kadir’in gelmesi, bütün dengeleri alt üst edecek..

0 yorum:

Yorum Gönder